Kontakta oss

Behöver du komma i kontakt med någon av IVL:s verksamhetsansvariga eller veta adressen till någon av våra kontor?

Verksamhetsansvariga

porträttbild på en kvinna

Karin Sjöberg

Enheten Miljötillstånd och åtgärdsstrategier

Tel: 010-788 67 95
E-post: karin.sjoberg@ivl.se


Mona Olsson Öberg porträtt

Mona Olsson Öberg

Enheten Hållbar verksamhet och konsumtion

Tel: 010-788 69 22
E-post: mona.olsson.oberg@ivl.se


Patrik Isaksson porträtt

Patrik Isaksson

Enheten Hållbart samhälle

Tel: 010-788 68 70
E-post: patrik.isaksson@ivl.se


Anna Jarnehammar porträtt

Anna Jarnehammar

Enheten affärsutveckling, marknad och internationellt

Tel: 010-788 65 76
E-post: anna.jarnehammar@ivl.se

HR och karriär

Anna Amgren

Anna Amgren

Human Resources och karriär

Tel: 010-788 65 38
E-post: anna.amgren@ivl.se


Kommunikation

Louise Gauffin porträtt

Louise Gauffin

Kommunikationschef


Tel: 010-788 65 53

E-post: louise.gauffin@ivl.se


Sälj

Elin Eriksson porträtt

Elin Eriksson

Key Accounts and Assignments

Tel: 010-788 68 14
E-post: elin.eriksson@ivl.se


Bild på Kristina Jonsson

Kristina Jonsson

Key Account

Tel: 010-788 65 21
E-post: kristina.Jonsson@ivl.se


Kontor

Stockholm - Huvudkontor

 

Tel: 010-788 65 00 (vxl)
Fax: 010-788 65 90

Besök/paket:
IVL Svenska Miljöinstitutet
Valhallavägen 81 
114 28 Stockholm

Receptionen öppen 8.00-16.30. Lunchstängt 11.30-12.30.
Juni-augusti stänger receptionen 16.00.

Postadress Stockholm
Box 210 60 
100 31 Stockholm

Fakturaadress:
IVL Svenska Miljöinstitutet AB
FE 267
838 73 FRÖSÖN

Elektroniska fakturor: faktura@ivl.se
Fakturafrågor: ekonomi@ivl.se

Organisationsnummer: 556116-2446
Bankgironummer: 100-1361
Moms/VAT-nr: SE556116244601


Subscribe to our English newsletter and take part in new projects, research results and other news.

Jag vill bli kontaktad

Vi hjälper dig med dina utmaningar, hur omfattande eller små de än är. Skriv in dina kontaktuppgifter och välj vilket område du vill veta mer om, så kontaktar vi dig.